Kaikki esiintyjät aakkosjärjestyksessä

NimiAikaPaikka
MAISTA: KONDIITTORIMESTARIN OPPITUNTI: MOKKAPALA 2.0 18.8. klo 17.00 FAZER CAFÉ KLUUVIKATU 3
MAISTA: OPI TUNTEMAAN OLUTMAKUSI 24.8. klo 17.00 KITTY'S PUBLIC HOUSE
THALAMUS – NORDIC FOLK MUSIC WITH GLOBAL TWIST 26.8. klo 21.00 VLTAVA
AGK POHTII: ARTO GOES KAPAKKA, OI MIKSI? 21.8. klo 18.00 CORONA BAARI / DUBROVNIK
AGK POHTII: GÖSTA-ILTA 22.8. klo 19.00 CORONA BAARI / DUBROVNIK
AGK POHTII: HELSINKIKUVIA.FI: HELSINKI-VALOKUVIEN AARREAITTA 24.8. klo 18.00 CORONA BAARI / DUBROVNIK
AGK POHTII: RENDEL – SUOMALAINEN SUPERSANKARIELOKUVA 21.8. klo 18.00 BELGE BAR&BISTRO
AGK POHTII: SCIFIN UUDET UHKAKUVAT 20.8. klo 16.30 VLTAVA
AGK POHTII: TAPAHTUIPA KERRAN FINLANDIA-TALOSSA 24.8. klo 18.00 CAFÉ VERANDA, FINLANDIA-TALO
ALINA SINIVAARA, MAALAUKSIA Tsiigaa SANDRO KALLIO
ALMA SIPILÄ – PILVET OVAT VALTAMERIÄ 24.8. klo 17.00 FAZER CAFÉ KLUUVIKATU 3
ANNU KAPULAINEN, MAALAUKSIA Tsiigaa ØLHUS KØBENHAVN
ANTTI AUTIO 23.8. klo 20.00 SANDRO EIRA
ART GOES KAPAKKA -LEIVOS Tsiigaa FAZER CAFÉ KLUUVIKATU 3
ARTTU SAILO, MAALAUKSIA Tsiigaa ELMUN BAARI
BAD ASS BRASS BAND 24.8. klo 19.00 BRYGGERI HELSINKI
BINIYAM 19.8. klo 20.00 STONE'S
BORSALINO JAZZ: CARELIAN SWING 24.8. klo 19.30 RAVINTOLA CARELIA
BORSALINO JAZZ: UNELMOINTIA KESÄYÖSSÄ 18.8. klo 20.00 RAVINTOLA CARELIA
CAROLINA VON SCHANTZ, MAALAUKSIA Tsiigaa RAVINTOLA OIVA
CELENKA: ITÄEUROOPPALAISET HÄÄT! 24.8. klo 21.00 VLTAVA
CUEJERO 18.8. klo 19.00 CAFÉ VERANDA, FINLANDIA-TALO
DIMITRI PAILE 22.8. klo 19.30 CAFÉ BAR No 9
DJ BORZIN JA HEPA HALME 19.8. klo 19.00 MALAGA BAR
DJANGO COLLECTIVE HELSINKI 25.8. klo 21.00 MANALA
DMITRI ZUDOV, MAALAUKSIA Tsiigaa JUTTUTUPA
DUO MUSICARE 25.8. klo 17.00 KAPPELI
DXXXA D & HZZZT 23.8. klo 20.00 RAVINTOLA OIVA
EINARI STYLMAN & CHAMONIX 24.8. klo 19.30 CAFÉ BAR No 9
ENNI KÖMMISTÖ, VEISTOKSIA Tsiigaa CORONA BAARI / DUBROVNIK
FRED ANDERSSON TRIO 25.8. klo 19.00 WELLAMO
GHETTOBILLY: TINA BEDNOFF & THE COCKTAILERS 25.8. klo 22.00 JUTTUTUPA
GHETTOBLUES: L. R. PHOENIX & SON 19.8. klo 22.00 JUTTUTUPA
HARRI KUUSIJÄRVI KOUTUS 23.8. klo 22.00 JUTTUTUPA
HERD 18.8. klo 19.30 WILLIAM K. KURVI
HILLAND MONDAYS -KLUBI 21.8. klo 20.00 JUTTUTUPA
HORSE ATTACK SQWAD 23.8. klo 21.00 ZETOR
HULLUJEN PUOLELLA: PORMESTARI HESSU HASA JA MUITA HASSUJA HESALAISIA 18.8. klo 20.00 ØLHUS OSLO
IDA ALANEN TRIO 25.8. klo 19.00 VAELSA RISTORANTE E TAVERNA
IINA HEISKANEN, GRAFIIKKAA Tsiigaa PUB O'MALLEY'S
IINA PALOKANGAS TRIO 24.8. klo 18.00 KROG ROBA
ILO(ISET) TYTÖT 19.8. klo 21.00 OLUTHUONE KAISLA
IRMELI HULKKO, MAALAUKSIA Tsiigaa PASTOR
IT’S ALIVE FEAT. PIETARIN SPEKTAAKKELI 24.8. klo 19.00 RAVINTOLA OIVA
JAANA HEIKKINEN, VEISTOKSIA Tsiigaa RAVINTOLA CARELIA
JAF TRIO 26.8. klo 20.00 RAVINTOLA CARELIA
JALLUKKA-ILTA 24.8. klo 19.00 MALAGA BAR
JAZZANGO 25.8. klo 20.30 RAVINTOLA CARELIA
JERTTA RATIA, MAALAUKSIA Tsiigaa JUTTUTUPA
JUKKA HYYTIÄINEN, MAALAUKSIA Tsiigaa MANALA
JUMALATTOMAN ÄLYTÖN SUPERBINGO 20.8. klo 18.00 RAVINTOLA OIVA
KADI VIJA & ARTO IKÄVALKO: UGLY BEAUTY 19.8. klo 19.00 RAVINTOLA CARELIA
KALEVALA LIVE 22.8. klo 18.00 ELMUN BAARI
KALLE SALOSEN TERASSIKLUBI FEAT. JUKKA GUSTAVSON 26.8. klo 16.00 ELMUN BAARI
KARI HAKLI, VALOKUVIA Tsiigaa WILLIAM K. KURVI
KATU KAIKU 24.8. klo 17.30 CAFE PIRITTA
KESKINARKAUS + LEISSI 25.8. klo 22.00 ØLHUS OSLO
KIPINÄTEATTERI 26.8. klo 20.00 MANALA
KITKERÄT NEITSYET 24.8. klo 19.00 RYMY-EETU & EROTTAJAN AURINKOTERASSI
KNUCKLEBONE BLUES BAND 25.8. klo 19.00 BRYGGERI HELSINKI
KOI 24.8. klo 21.00 BELGE BAR&BISTRO
KÄSITYÖKERHO 24.8. klo 20.00 ZETOR
LAKE JONS 23.8. klo 20.00 SANDRO KALLIO
LARRYB 24.8. klo 19.30 PASTOR
LAUANTAIN PÄIVÄTANSSIT 26.8. klo 14.00 RAVINTOLA OIVA
LAURI YRJÖLÄ 21.8. klo 20.00 VENN
LINEAR JOHN 24.8. klo 22.00 JUTTUTUPA
M 18.8. klo 17.30 CAFE PIRITTA
MAGDALENA VALKEUS BAND 26.8. klo 22.00 JUTTUTUPA
MAISTA: FAT TUESDAY – RAVINTOLA OIVAN UUDEN RUOKALISTAN LANSEERAUSTILAISUUS 22.8. klo 18.00 RAVINTOLA OIVA
MAISTA: GIN BLENDING -WORKSHOP 25.8. klo 17.00 PASTOR
MAISTA: KUOHUVA VUOSISATA. OLUT ITSENÄISESSÄ SUOMESSA 23.8. klo 17.30 RAVINTOLA CARELIA
MAISTA: SIENESTÄMINEN, SÄILÖMINEN JA SIENTEN KÄYTTÖ KEITTIÖSSÄ 22.8. klo 17.30 RAVINTOLA CARELIA
MAISTA: VIINIPOSTI ESITTELEE: JÄLKIRUOKAVIINIT 21.8. klo 16.30 FAZER CAFÉ KLUUVIKATU 3
MARA BALLS 22.8. klo 20.00 ZETOR
MARIA MONDO 20.8. klo 21.00 VENN
MARJA-LIISA 23.8. klo 19.30 ØLHUS KØBENHAVN
MARJO LEINONEN CAR-KEYS 18.8. klo 21.00 JUTTUTUPA
MERJA KESKINEN, TEKSTIILITEOKSIA Tsiigaa KAARNA BAARI & KEITTIÖ
MERJA SIMBERG, MAALAUKSIA Tsiigaa BELGE BAR&BISTRO
MIEHET TISKILLÄ 20.8. klo 20.00 CAFÉ BAR No 9
MIIKA NYYSSÖNEN, VEISTOKSIA Tsiigaa RYMY-EETU & EROTTAJAN AURINKOTERASSI
MIKKO MALMIVAARA 23.8. klo 18.00 KAARNA BAARI & KEITTIÖ
MOOGAMBA 19.8. klo 20.00 PUB O'MALLEY'S
MOUNT FOOL 26.8. klo 18.00 ØLHUS KØBENHAVN
NATURE THEATRE OF OBLIVIA 18.8. klo
NELLI MILAN 23.8. klo 18.00 FAZER CAFÉ KLUUVIKATU 3
NIKOLAI BLAD 26.8. klo 21.00 PUB O'MALLEY'S
OIVA LIVE JUKEBOX 18.8. klo 18.00 RAVINTOLA OIVA
OK:KO 23.8. klo 19.00 BRYGGERI HELSINKI
PIA STRANG, GRAFIIKKAA Tsiigaa BRYGGERI HELSINKI
PROJECT VAINIOLLA: NOCTURNAL 24.8. klo 23.00 ELMUN BAARI
PÄIVI LEMPINEN, GRAFIIKKAA Tsiigaa BRYGGERI HELSINKI
REETTA HILTUNEN, MAALAUKSIA JA GRAFIIKKAA Tsiigaa TEURASTAMO
REPUBLIK OF MOWTOPIA 24.8. klo 18.00
REUBEN JAMES TRIO 24.8. klo 20.00 ELMUN BAARI
RUNOPUHELIN 20.8. klo 17.00 KITTY'S PUBLIC HOUSE
RUNOPUHELIN 21.8. klo 17.00 KAARNA BAARI & KEITTIÖ
RUNOPUHELIN 24.8. klo 17.00 MANALA
SANKARIT! 23.8. klo 19.00 MALAGA BAR
SARI BREMER, GRAFIIKKAA Tsiigaa TEURASTAMO
SATU KALLIOKUUSI, MAALAUKSIA Tsiigaa ØLHUS OSLO
SATUJA KAPAKASSA 21.8. klo 18.00 RAVINTOLA OIVA
SERGEI VARTIAINEN 25.8. klo 21.00 DUBLINER
SIBELIUS INSPIRATION 22.8. klo 17.00 KAPPELI
SOLITI SLAUGHTERHOUSE 18.8. klo 18.00 TEURASTAMO
SPIGU 22.8. klo 21.00 BELGE BAR&BISTRO
TEEMU MARKKULA 23.8. klo 19.00 KITTY'S PUBLIC HOUSE
TELLUS 22.8. klo 21.00 OLUTHUONE KAISLA
TERI MANTERE 26.8. klo 21.00 DUBLINER
TERO ANNANOLLI, MAALAUKSIA Tsiigaa VAELSA RISTORANTE E TAVERNA
TERO NURMINEN, MAALAUKSIA Tsiigaa OLUTHUONE KAISLA
TEURASTAMON YÖT 24.8. klo 17.00 TEURASTAMO
TEURASTAMON YÖT 25.8. klo 18.00 TEURASTAMO
TEURASTAMON YÖT 26.8. klo 16.00 TEURASTAMO
THE LYNX 23.8. klo 21.00 BELGE BAR&BISTRO
THE MYSTIC REVELATION OF TEPPO REPO 20.8. klo 19.30 MANALA
TOMMI SALOMAA FEAT. REINA MAGICA 26.8. klo 22.00 MANALA
TONI JOKINIITTY: FLAMENCOKITARAN ILTA 21.8. klo 20.30 RAVINTOLA CARELIA
TUPA RYSKYI, PARRET PAUKKUI – SUOMEN KANSAN RIVOT RUNOT 23.8. klo 19.00 STONE'S
TUULIKKI BARTOSIK & TIMO ALAKOTILA 20.8. klo 18.00 WELLAMO
ULLA REPO, MAALAUKSIA Tsiigaa VAELSA RISTORANTE E TAVERNA
VALMA & VARSINAISET 25.8. klo 17.30 CAFE PIRITTA
VILLE LEINONEN: HEI TAAS 18.8. klo 21.00 MANALA
VILLE ÄS 24.8. klo 19.00 WILLIAM K. KURVI
VUOKKO HOVATTA KOLMISIN: TÄMÄN RUNON MUKANA TULEE ÄMPÄRI 19.8. klo 19.00 VAELSA RISTORANTE E TAVERNA
WILLIAM SUVANNE 22.8. klo 18.00 VLTAVA
YASUSHI KOYAMA, VEISTOKSIA Tsiigaa FAZER CAFÉ KLUUVIKATU 3
ZANE UN MINNA 22.8. klo 19.00 KROG ROBA