Kaikki esiintyjät aakkosjärjestyksessä

NimiAikaPaikka
“KOVAA TEETÄ” 22.8. klo 18.00 RAVINTOLA CARELIA
ANNA SEPPÄLÄ, SEKATEKNIIKKATÖITÄ Tsiigaa JUTTUTUPA
ANTTI ARKOMA, MAALAUKSIA Tsiigaa OLUTHUONE KAISLA
ANTTI KOLI, VALOKUVIA Tsiigaa TEURASTAMO
ANTTI POUTA 23.8. klo 19.30 OLUTHUONE KAISLA
BRYGGERI TERRACE LIVE MUSIC JAMBOREE 20.8. klo 14.00 BRYGGERI HELSINKI
BUSTER KEATON – ELÄMÄ JA TEOT 23.8. klo 18.00 THE MESS
CLARINET4 19.8. klo 18.00 VAELSA RISTORANTE E TAVERNA
CLASSICO ITALIANO 19.8. klo 20.00 RAVINTOLA CARELIA
CLEANING WOMEN 19.8. klo 22.00 JUTTUTUPA
COMPAÑÍA KAARI & RONI MARTIN GOES ROOTS 26.8. klo 19.30 OFICINA HELSINKI
CUEJERO 19.8. klo 19.00 OFICINA HELSINKI
DIMITRI PAILE 21.8. klo 20.00 CAFÉ BAR No 9
DUO EMILIA LAJUNEN & SUVI OSKALA 22.8. klo 21.00 KITCH EAT & DRINK
EIJA HAKKOLA, DIGITAALISIA VEDOKSIA Tsiigaa THE MESS
ELIA 24.8. klo 19.00 TEERENPELI KESKUSKATU & TAIVAANRANTA GRILL & CRAFT BEER
ELINA ARLIN TRIO 24.8. klo 18.30 FAZER CAFÉ KLUUVIKATU 3
ELINA SARLIN, MAALAUKSIA Tsiigaa JUTTUTUPA
ELMUN BAARI GOES PUNK 19.8. klo 20.00 ELMUN BAARI
FANTASÍA ANDALUZA 25.8. klo 18.00 VLTAVA
FRANK FRANK FRANK 21.8. klo 20.30 ELMUN BAARI
GONDOLI-TERO 19.8. klo 19:00 WELLAMO
HANNA MAARIA 26.8. klo 18.00 FAZER CAFÉ KLUUVIKATU 3
HANNA UGGLA, MAALAUKSIA Tsiigaa KULTTUURITALO KITCHEN & KULTSAN KLUBI
HENKKA & MATHIAS 20.8. klo 19.00 DUBLINER
HEREÄ 19.8. klo 20.00 KULTTUURITALO KITCHEN & KULTSAN KLUBI
HERMANNI TURKKI 23.8. klo 20.00 ELMUN BAARI
HOWLIN’ DUO 20.8. klo 20.00 ØLHUS KØBENHAVN
ILO ENSEMBLE: REKILAULUTYÖPAJA 24.8. klo 18.00 BELGE BAR&BISTRO
JARI JÄRNSTRÖM, MAALAUKSIA Tsiigaa VAELSA RISTORANTE E TAVERNA
JARSE 23.8. klo 20.00 CAFÉ BAR No 9
JAZZ’N'DINNER 25.8. klo 20.00 RAVINTOLA CARELIA
JENNI ROPE, MOBILE-INSTALLAATIO Tsiigaa CORONA BAARI / DUBROVNIK
JIRI NIKKINEN TRIO 26.8. klo 18.30 BRYGGERI HELSINKI
JOAKIM BERGHÄLL SOLO 19.8. klo 18.00 KULTTUURITALO KITCHEN & KULTSAN KLUBI
JUHA HOLOPAINEN, GRAFIIKKAA Tsiigaa BELGE BAR&BISTRO
JUHA ITKONEN WITH TUOMO & MARKUS TRIO 23.8. klo 22.00 BELGE BAR&BISTRO
JUSSI & MARJAANA MERIKANTO 26.8. klo 20.30 RAVINTOLA CARELIA
JÄÄN REUNALLA – OHTONI: KARHUNPEIJAISKONSERTTI 25.8. klo 21.00 CORONA BAARI / DUBROVNIK
JÄÄN REUNALLA – RUSKA ENSEMBLE: MIEHEMME HIIDELLÄ 19.8. klo 17:30 CAFE PIRITTA
JÄÄN REUNALLA – WIMME SAARI & TAPANI RINNE 23.8. klo 20.30 MICHEL
KALLE SALONEN BAND FEAT. JUKKA GUSTAVSON 20.8. klo 16.00 ELMUN BAARI
KARINA 27.8. klo 18.30 WILLIAM K. KURVI
KARUNA 26.8. klo 20.00 KAPPELI
KATJA TUKIAINEN, MAALAUKSIA Tsiigaa TEURASTAMO
KAUPUNGIN PARAS KABAREE 24.8. klo 20.00 HELKAN KEITTIÖ & BAARI
KIRSTI TUOKKO, MAALAUKSIA Tsiigaa WHY JOIN THE NAVY WHEN YOU CAN BE A PIRATE
KNUCKLEBONE BLUES BAND 19.8. klo 18.30 BRYGGERI HELSINKI
LAULAVA TARJOILIJA 27.8. klo 19.00 - 21.00 RAVINTOLA CARELIA
LAURA KONTTINEN, VALOKUVIA Tsiigaa CAFE PIRITTA
LAURA MOISIO TRIO 23.8. klo 19.00 FAZER CAFÉ KLUUVIKATU 3
LOIKKA: 60SECONDSDANCE – TOP 40 TANSSIELOKUVAA 22.8. klo 18.00 KUJA BAR AND BISTRO
LOIKKA: TANSSIELOKUVA GOES KAPAKKA 24.8. klo 18.00 KULTTUURITALO KITCHEN & KULTSAN KLUBI
LOIKKA: TANSSIELOKUVA GOES KAPAKKA 24.8. klo 21.00 KULTTUURITALO KITCHEN & KULTSAN KLUBI
LOVISAN KEINU DUO 25.8. klo 17.00 MICHEL
MAARIA MÄRKÄLÄ, MAALAUKSIA Tsiigaa KUJA BAR AND BISTRO
MAISTA: “SYÖTÄVÄT SÄVELET”: SÄVELTÄJIEN KULINAARIHISTORIAA HILDEGARDISTA MOZARTIIN JA VERDISTÄ ROSSINIIN 26.8. klo 19.00 WELLAMO
MAISTA: FOOD FROM FINLAND – JUURET ARKTISESSA POHJOISESSA 22.8. klo 14.00 ZETOR
MAISTA: KAIKKI IRTI SATAVUOTIAASTA SUOMESTA 20.8. klo 16.00 TENHO RESTOBAR
MAISTA: KIPPIS SUOMALAISELLE JUOMAHISTORIALLE 24.8. klo 17.30 RAVINTOLA CARELIA
MAISTA: KONDIITTORIMESTARIN OPPITUNTI: SUKLAAVEISTOS 19.8. klo 17.00 FAZER CAFÉ KLUUVIKATU 3
MAISTA: KYRÖ DISTILLERY GOES KAPAKKA 19.8. klo 15.00 TEERENPELI KESKUSKATU & TAIVAANRANTA GRILL & CRAFT BEER
MAISTA: KÄSIN POIMITUT METSÄN ANTIMET 23.8. klo 17.30 RAVINTOLA CARELIA
MAISTA: LAATU VAI LAKI? 24.8. klo 16.00 CAFE PIRITTA
MAISTA: LAITILAN KUKKO-OLUET 20.8. klo 15.00 HELKAN KEITTIÖ & BAARI
MAISTA: MAAILMAN PARAS GIN & TONIC 27.8. klo 15.00 KUJA BAR AND BISTRO
MARI PIHLAJAKOSKI, MAALAUKSIA Tsiigaa ØLHUS OSLO
MARITA KOUHIA, MAALAUKSIA Tsiigaa HELKAN KEITTIÖ & BAARI
MARJO LEINONEN HUFF AND PUFF 26.8. klo 22.00 JUTTUTUPA
MARKUS PERTTULA 23.8. klo 21.00 KITCH EAT & DRINK
MERJA HEINO, MAALAUKSIA Tsiigaa ØLHUS KØBENHAVN
MERJA WINQVIST, VEISTOKSIA Tsiigaa RAVINTOLA CARELIA
MIEHET TISKILLÄ 25.8. klo 20.00 CAFÉ BAR No 9
MIKA KALLIO – SATU RINNETMÄKI IMPULSION 25.8. klo 18.30 TENHO RESTOBAR
MIKA TÖRÖNEN, AKVARELLEJA Tsiigaa BRYGGERI HELSINKI
MIKA VESALAHTI, PIIRUSTUSINSTALLAATIO, MUSTEPIIRUSTUKSIA PAPERILLE Tsiigaa TEERENPELI KESKUSKATU & TAIVAANRANTA GRILL & CRAFT BEER
MIKKO KARHULA 27.8. klo 20.00 ØLHUS KØBENHAVN
MIKKO SARVANNE HIP COMPANY & BEIBI P: MUOVIBABYLON 24.8. klo 19.00 ja 20.30 ELMUN BAARI
MILLA KUISMA, MAALAUKSIA Tsiigaa OFICINA HELSINKI
MILO & MOSES 25.8. klo 20.00 BELGE BAR&BISTRO
MIMIE MOORE 27.8. klo 22.00 JUTTUTUPA
MIRA LUOTI 24.8. klo 21.30 ZETOR
MUSIIKKI JA PÄIHTEET – PIANOTRIO FRÄKI-PUUSAARI-RYSÄ 22.8. klo 21.30 BOTTA / MANALA
NINNI POIJÄRVI YSTÄVINEEN 22.8. klo 19.30 HELKAN KEITTIÖ & BAARI
NJET NJET 9 24.8. klo 22.00 JUTTUTUPA
NURIA 26.8. klo 22.00 ØLHUS OSLO
OLLAAN YHTEYKSISSÄ – IHMINEN TAVATTAVISSA – LET’S KEEP IN TOUCH 19.8. klo 11.00 - 03.00 KITTY'S PUBLIC HOUSE
OLLI HAAVISTO & ESA ELORANTA 24.8. klo 18.30 BRYGGERI HELSINKI
OSIRIS TEATTERI: VILLIT JA VAPAAT 20.8. klo 17.00 VAELSA RISTORANTE E TAVERNA
PAMELA PUNTTI, MAALAUKSIA Tsiigaa ELMUN BAARI
PARIISIN LAIDALLA 25.8. klo 19.00 WELLAMO
PEKKA PARVIAINEN, MAALAUKSIA Tsiigaa CAFE PIRITTA
PERUUNTUNUT: AFROTYSONIA 25.8. klo 17.30 CAFE PIRITTA
PERUUNTUNUT: MUUAN MIES 27.8. klo 20.30 RYMY-EETU & EROTTAJAN AURINKOTERASSI
PERUUNTUNUT/CANCELLED: KÄHEÄT KURKUT 22.8. klo 18.30 FAZER CAFÉ KLUUVIKATU 3
PINJA JA PEKKA 25.8. klo 20.30 KITTY'S PUBLIC HOUSE
PLASTIC ISLAND 19.8. klo 19.30 OLUTHUONE KAISLA
POLTE ENSEMBLE 20.8. klo 18.00 RAVINTOLA CARELIA
Q-CONTINUUM 19.8. klo 20:30 TENHO RESTOBAR
RAOUL BJÖRKENHEIM & TATU RÖNKKÖ 20.8. klo 19.30 WILLIAM K. KURVI
RHYTHM CARAVAN 24.8. klo 19.30 ØLHUS KØBENHAVN
SAKARI PREUSS 22.8. klo 20.00 SHANGHAI COWBOY
SAMI PENNANEN, SEKATEKNIIKKATÖITÄ Tsiigaa BOTTA / MANALA
SEELA PETRA, GRAFIIKKAA Tsiigaa KUJA BAR AND BISTRO
SIIRI POHJOLAINEN, MAALAUSKOLLAASEJA Tsiigaa TEURASTAMO
SOFA 25.8. klo 21.30 ZETOR
STADIN KADONNEET 23.8. klo 21.30 BRYGGERI HELSINKI
SUHO SUPERSTAR & FRIENDS BEYOND 19.8. klo 20.00 & 22.00 DUBLINER
SUSANNA IIVANAINEN, MAALAUKSIA Tsiigaa TEURASTAMO
TAINA KOKKONEN, PUUPIIRROKSIA Tsiigaa BRYGGERI HELSINKI
TAITEEN TAKANA: ATENEUMIN KLASSIKOT ÄÄNESSÄ 24.8. klo 17.00 OFICINA HELSINKI
TAITEEN TAKANA: BETONIPANEELI 23.8. klo 17.00 OFICINA HELSINKI
TAITEEN TAKANA: ROKKIA IKÄ KAIKKI – TARINOITA KULTSALTA – EINIÖ & LINDBLOM 25.8. klo 17.30 KULTTUURITALO KITCHEN & KULTSAN KLUBI
TASAVALLAN MARIONETIT 21.8. klo 19.00 BOTTA / MANALA
TEEMU KORPELA, MAALAUKSIA Tsiigaa VAELSA RISTORANTE E TAVERNA
TEHO MAJAMÄKI TRAVELOGUE 27.8. klo 21.00 KULTTUURITALO KITCHEN & KULTSAN KLUBI
TEIJA IMMONEN, GRAFIIKKAA Tsiigaa VLTAVA
THE BAD ASS BRASS BAND 25.8. klo 18.30 BRYGGERI HELSINKI
THE HEARING 23.8. klo 21.00 ZETOR
TIEDE ON TAIDETTA: ANNA VIRHEELLE MAHDOLLISUUS 23.8. klo 18.00 CORONA BAARI / DUBROVNIK
TIEDE ON TAIDETTA: ENITEN PELOTTAA KAIKKI 22.8. klo 18.00 CORONA BAARI / DUBROVNIK
TIEDE ON TAIDETTA: KARVAS MAKU JA SYÖMISKÄYTTÄYTYMINEN 25.8. klo 17.00 BELGE BAR&BISTRO
TIEDE ON TAIDETTA: KONSERTTISALIAKUSTIIKKA 27.8. klo 17.00 JUTTUTUPA
TIEDE ON TAIDETTA: TILI BIOPANKISSA 21.8. klo 17.00 CORONA BAARI / DUBROVNIK
TIETOKIRJA.FI: RUNOKUUN TIETOKIRJARAATI 23.8. klo 18.30 HELKAN KEITTIÖ & BAARI
TIIA MATIKAINEN, VEISTOKSIA Tsiigaa THE MESS
TIMO TÄHKÄNEN, MAALAUKSIA Tsiigaa FAZER CAFÉ KLUUVIKATU 3
TIPSY GIPSY 27.8. klo 17.30 CAFE PIRITTA
TRI TOLVANEN ORGAN TREATMENT 24.8. klo 20.00 CAFÉ BAR No 9
TRIO GUITAR TRIO 20.8. klo 21.00 ØLHUS OSLO
TÖÖLÖN KETTERÄ 25.8. klo 22.00 WHY JOIN THE NAVY WHEN YOU CAN BE A PIRATE
UINUVA-DUO 24.8. klo 20.30 KITCH EAT & DRINK
UKULELEORKESTERI JALKANEN, JULKUNEN & PETER 25.8. klo 19.30 BOTTA / MANALA
VAPPUPEKONI 26.8. klo 18.30 VAELSA RISTORANTE E TAVERNA
VARSA 26.8. klo 20.30 TEURASTAMO
VIINIÄ JA TAIDETTA 24.8. klo 18.00 - 20.00 THE MESS
VILLE MÄKIKOSKELA, VEISTOKSIA, MATTI UUSIKYLÄ, INSTALLAATIO Tsiigaa RYMY-EETU & EROTTAJAN AURINKOTERASSI
VILLE RÄTY, MAALAUKSIA Tsiigaa OFICINA HELSINKI